Hvězda měsíce InCardio

Hvězda měsíce InCardio

Aby vaše srdce mohlo zdravě bít jako zvon, dopřejte mu intenzivní výživu! Objevte náš přírodní doplněk stravy InCardio® – výživa pro srdce i cévy.  InCardio® spojuje synergicky působící vitamíny B6, B12 a kyselinu listovou, které jsou doplněné o bioflavonoidy z červených hroznů, aktivní látky skořice a optimální poměr hořčíku a draslíku. Tato silná kombinace prospěšných látek, společně přispívá také k normálnímu metabolismu homocysteinu.

Homocystein

HomocysteinHomocystein je přirozeně se vyskytující aminokyselina. Hladina homocysteinu v plazmě je stále více uznávána jako rizikový faktor kardiovaskulárního onemocnění.

Metabolizmus homocysteinu v těle je vysoce citlivý na nedostatek folátu (kyseliny listové), vitaminů B6 a B12. Dalšími faktory, o nichž se předpokládá, že zvyšují hladiny homocysteinu jsou: nezdravý životní styl – zejména tučná a nevyvážená strava, kouření a zvýšená konzumace alkoholu, dále cukrovka, revmatoidní artritida a špatná funkce štítné žlázy.

Skvělou zprávou je, že hladiny homocysteinu mohou být upravovány pomocí stravy a doplňků s vitamíny. Nejdůležitější živiny, které pomáhají snižovat hladinu homocysteinu, jsou folát (kyselina listová), vitamíny B12, B6 a bioflavonoidy.

 

Vitamín B12

Přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti, kv normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální tvorbě červených krvinek

Vitamín B9 (kyselina listová, folát)

Přispívá k normální syntéze aminokyselin, k normální krvetvorbě, normálnímu metabolismu homocysteinu, k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti

Vitamín B6

Přispívá k normálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu, k regulaci hormonální aktivity, k normálnímu energetickému metabolismu, k normální činnosti nervové soustavy, k normální tvorbě červených krvinek, k normálnímu metabolismu homocysteinu, k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání a k normální psychické činnosti

 

Bioflavonoidy

Jsou přírodní fytochemické látky, které jsou někdy také označovány jako vitamín P. Najdeme je v ovoci a barevné zelenině. Bioflavonoidy jsou přírodním červeným až temně fialovým barvivem. Kromě pastvy pro oči jsou bioflavonoidy významné pro výživu kardiovaskulárního systému.

Nová studie z roku 2020 ukazuje, že se flavonoidy podílejí na výživě vedoucí k významné ochraně srdce a cév. Výsledky studie in vitro a in vivo prokázaly následující:

„Flavonoidy mohou modulovat aktivitu mnoha zánětlivých mediátorů a mohou také inhibovat imunitní buňky, což představuje alternativu ve vývoji nových protizánětlivých léků“.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7571023/#B30-molecules-25-04320

Biologicky aktivní látky skořice

Skořice je osvědčený přírodní prostředek pro podporu normální činnosti kardiovaskulárního systému, cirkulace krve, udržuje normální hladinu cholesterolu a cukru v krvi, podporuje dále činnost reprodukční a močové soustavy a také dýchacího systému.