Příběh naší rodinné firmy GOLDIM

pribeh rodinne firmy goldimPo éře práce ve výzkumných a projektových potravinářských ústavech jsme od r. 1990 pracovali jako soukromí konzultanti pro zavádění nových potravinářských a krmivářských výrob. Řadě nově vznikajících společnostem jsme pomohli na jejich cestě k prosperitě a z mnoha z nich se setkáváme na našem trhu dodnes. Po více než dvou letech této „servisní“ práce jsme se rozhodli zkusit vlastní produkci a založili jsme vývojovou a výrobní společnost GOLDIM. Trh tehdy doslova volal po nových produktech a v pronajatých výrobních prostorách jsme zahájili výrobu zdravých potravin. Výroba směsí se sójovým masem a obilných klíčků se rozjela ve velkém. Podíl našeho týmu na vývoji sušenek BEBE Dobré ráno a tuny stabilizovaných pšeničných klíčků dodaných každý týden do Opavie nás sice finančně posilovaly, ale věděli jsme, že máme na víc.

Perspektivu jsme viděli v doplňcích stravy pro zlepšování zdravotního stavu všech skupin našich obyvatel. Posílili jsme náš vývojový tým a investovali do laboratorního vybavení. Výsledky se brzy dostavily.

„Probiotika nejsou homeopatika!“ volal v roce 1996 GOLDIM do světa a představil trhu úplně nový produkt – probiotické nápoje a doplňky stravy. (Byla to opravdová novinka, v té době se i lékaři domnívali, že probiotika jsou něco jako homeopatika. Úsměvná vzpomínka, viďte! Nalezli jsme gastroenterologa doc. MUDr. Kohouta z Fakultní nemocnici Hradec Králové, který viděl v probiotikách velkou perspektivu a byl ochoten klinicky ověřit účinky probiotika ProbioFlora. Výsledky byly opravdu vynikající, ProbioFlora se skutečně velmi osvědčila, a to nejen u celiakie a nespecifických střevních zánětů. Díky reakcím našich spokojených zákazníků víme, že ProbioFlora skutečně funguje také po léčbě antibiotiky a těší nás, že je od r. 2002 stálicí v nabídce probiotik v lékárnách.

laborka goldim myketoPronajaté výrobní prostory v Praze již nestačily a tak jsme v roce 2000 koupili první závod v Soběslavi! Ten jsme 3x přistavovali tak, jak rychle jsme potřebovali nové prostory pro výrobu dalších nových produktů. Jedním z nich je např. všem maminkám v ČR i SR dobře známá rehydratace při průjmu nebo horečkách malých dětí Kulíšek nebo BABIO - bionápoje a biočaje pro kojence.

Nejvyšší standard výroby, a tedy i kvality produktů byl zaveden také v novém výrobním závodě, který byl vystavěn pro nový výrobní program speciální výživy. Nejprve jsme zahájili výrobu patentovaných kojeneckých příkrmů – Kozích kaší, které umožňují snižovat riziko alergických reakcí na bílkoviny kravského mléka. Logickým pokračováním byl vývoj kojeneckého a batolecího mléka na bázi lehce stravitelného kozího mléka. A zde jsme také využili sílu rodinné firmy. Jedna z našich vnuček měla už od útlého miminkovského věku problémy s trávením kravského mléka a běžně dostupná náhradní kojenecká mléka jí působila veliké trávicí obtíže. Snažili jsme se jí pomoci, a proto se stala našim prvním „pokusným králíčkem“. Postupně nám pomohla ověřit všechny vývojové verze kozích kojeneckých mlék a Kozích kaší. A výsledkem bylo nejenom NAŠE MLÉKO (obchodní značka kojeneckého kozího mléka), ale i dobře prospívající zdravá vnučka. Dnes už je to školačka a po alergiích není ani památky! Takové ověření v rodině je nejlepší garancí účinnosti speciální potraviny.

jizni cechy goldim domMusíme se přiznat, že jsme hrdí na kvalitu a účinnost našich unikátních produktů, z nichž některé z řady doplňků stravy nebo proteinových diet sami pravidelně užíváme.

Od samotného začátku naší cesty klademe důraz na kvalitu, a proto jsme vsadili na klíčovou spolupráci s lékaři a výživovými specialisty. Na tomto základě vznikla v našich laboratořích nejenom ucelená řada doplňků stravy nejvyšší jakosti pro všechny věkové skupiny (přípravky určené pro výživu kloubů, srdce, detoxikaci a imunitu), ale i potraviny. Naší poslední „pýchou“ je vlajková loď MyKETO, což je velmi účinný dietní plán, do kterého jsme promítli všechny naše dlouholeté zkušenosti z oblasti vývoje speciálních potravin. Je určena pro ty, kdo chtějí uniknout záplavě neúčinných drastických diet a mají v úmyslu doopravdy zhubnout a zlepšit tak i svůj zdravotní stav.

Díky oblibě našich výrobků u zákazníků naše firma postupně rostla a stabilizovala se. V Soběslavi, v nádherných Jižních Čechách, nyní vyrábíme již ve dvou vlastních závodech několik stovek druhů potravin pro speciální výživu, a to pro tuzemsko, ale i na vývoz do Evropy a třetích zemí.

Naše úsilí charakterizují dvě motta, kterými se řídíme při vývoji a výrobě: Ověřená síla přírodních produktů; Vyrábíme pro rodinu srdcem.

goldim pečatMít možnost pomáhat lidem, a hlavně těm nejmenším, je pro nás závazkem. I nadále se vám budeme snažit přispět našimi znalostmi, nadšením a láskou.

Děkujeme odborné veřejnosti za všechna udělená ocenění, a především všem našim spokojeným zákazníkům za milá slova uznání. Mají pro nás opravdu nepopsatelnou hodnotu a dávají nám sílu překonávat narůstající byrokratické požadavky.

Hana a Jiří Poskočilovi – zakladatelé společnosti GOLDIM