Příběh naší rodinné firmy GOLDIM

pribeh rodinne firmy goldimPo éře práce ve výzkumných a projektových potravinářských ústavech jsme od r. 1990 pracovali jako soukromí konzultanti pro zavádění nových potravinářských a krmivářských výrob. Řadě nově vznikajících společnostem jsme pomohli na jejich cestě k prosperitě a z mnoha z nich se setkáváme na našem trhu dodnes. Po více než dvou letech této „servisní“ práce jsme se rozhodli zkusit vlastní produkci a založili jsme vývojovou a výrobní společnost GOLDIM. Trh tehdy doslova volal po nových produktech a v pronajatých výrobních prostorách jsme zahájili výrobu zdravých potravin. Výroba směsí se sójovým masem a obilných klíčků se rozjela ve velkém. Podíl našeho týmu na vývoji sušenek BEBE Dobré ráno a tuny stabilizovaných pšeničných klíčků dodaných každý týden do Opavie nás sice finančně posilovaly, ale věděli jsme, že máme na víc.

Perspektivu jsme viděli v doplňcích stravy pro zlepšování zdravotního stavu všech skupin našich obyvatel. Posílili jsme náš vývojový tým a investovali do laboratorního vybavení. Výsledky se brzy dostavily.

„Probiotika nejsou homeopatika!“ volal v roce 1996 GOLDIM do světa a představil trhu úplně nový produkt – probiotické nápoje a doplňky stravy. (Byla to opravdová novinka, v té době se i lékaři domnívali, že probiotika jsou něco jako homeopatika. Úsměvná vzpomínka, viďte! Nalezli jsme gastroenterologa doc. MUDr. Kohouta z Fakultní nemocnici Hradec Králové, který viděl v probiotikách velkou perspektivu a byl ochoten klinicky ověřit účinky probiotika ProbioFlora. Výsledky byly opravdu vynikající, ProbioFlora se skutečně velmi osvědčila, a to nejen u celiakie a nespecifických střevních zánětů. Díky reakcím našich spokojených zákazníků víme, že ProbioFlora skutečně funguje také po léčbě antibiotiky a těší nás, že je od r. 2002 stálicí v nabídce probiotik v lékárnách.

laborka goldim myketoPronajaté výrobní prostory v Praze již nestačily a tak jsme v roce 2000 koupili první závod v Soběslavi! Ten jsme 3x přistavovali tak, jak rychle jsme potřebovali nové prostory pro výrobu dalších nových produktů. Jedním z nich je např. všem maminkám v ČR i SR dobře známá rehydratace při průjmu nebo horečkách malých dětí Kulíšek nebo BABIO - bionápoje a biočaje pro kojence.

Nejvyšší standard výroby, a tedy i kvality produktů byl zaveden také v novém výrobním závodě, který byl vystavěn pro nový výrobní program speciální výživy. Nejprve jsme zahájili výrobu patentovaných kojeneckých příkrmů – Kozích kaší, které umožňují snižovat riziko alergických reakcí na bílkoviny kravského mléka. Logickým pokračováním byl vývoj kojeneckého a batolecího mléka na bázi lehce stravitelného kozího mléka. A zde jsme také využili sílu rodinné firmy. Jedna z našich vnuček měla už od útlého miminkovského věku problémy s trávením kravského mléka a běžně dostupná náhradní kojenecká mléka jí působila veliké trávicí obtíže. Snažili jsme se jí pomoci, a proto se stala našim prvním „pokusným králíčkem“. Postupně nám pomohla ověřit všechny vývojové verze kozích kojeneckých mlék a Kozích kaší. A výsledkem bylo nejenom NAŠE MLÉKO (obchodní značka kojeneckého kozího mléka), ale i dobře prospívající zdravá vnučka. Dnes už je to školačka a po alergiích není ani památky! Takové ověření v rodině je nejlepší garancí účinnosti speciální potraviny.

jizni cechy goldim domMusíme se přiznat, že jsme hrdí na kvalitu a účinnost našich unikátních produktů, z nichž některé z řady doplňků stravy nebo proteinových diet sami pravidelně užíváme.

Od samotného začátku naší cesty klademe důraz na kvalitu, a proto jsme vsadili na klíčovou spolupráci s lékaři a výživovými specialisty. Na tomto základě vznikla v našich laboratořích nejenom ucelená řada doplňků stravy nejvyšší jakosti pro všechny věkové skupiny (přípravky určené pro výživu kloubů, srdce, detoxikaci a imunitu), ale i potraviny pro celodenní náhradu stravy. Naší poslední „pýchou“ je vlajková loď MyKETO, což je velmi účinný dietní plán, do kterého jsme promítli všechny naše dlouholeté zkušenosti z oblasti vývoje speciálních potravin. Je určena pro ty, kdo chtějí uniknout záplavě neúčinných drastických diet a mají v úmyslu doopravdy zhubnout a zlepšit tak i svůj zdravotní stav.

Díky oblibě našich výrobků u zákazníků naše firma postupně rostla a stabilizovala se. V Soběslavi, v nádherných Jižních Čechách, nyní vyrábíme již ve dvou vlastních závodech několik stovek druhů potravin pro speciální výživu, a to pro tuzemsko, ale i na vývoz do Evropy a třetích zemí.

Naše úsilí charakterizují dvě motta, kterými se řídíme při vývoji a výrobě: Ověřená síla přírodních produktů; Vyrábíme pro rodinu srdcem.

goldim pečatMít možnost pomáhat lidem, a hlavně těm nejmenším, je pro nás závazkem. I nadále se vám budeme snažit přispět našimi znalostmi, nadšením a láskou.

Děkujeme odborné veřejnosti za všechna udělená ocenění, a především všem našim spokojeným zákazníkům za milá slova uznání. Mají pro nás opravdu nepopsatelnou hodnotu a dávají nám sílu překonávat narůstající byrokratické požadavky.

Hana a Jiří Poskočilovi – zakladatelé společnosti GOLDIM

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení