Ověřené české probiotika jako skvělý pomocník při cestování

probioflora LP

Letní dovolenkové období se kvapem blíží, ať už jste si letos vybrali dovolenou v tuzemsku nebo v některém plážovém letovisku, nenechte si ji zkazit nepříjemnými zažívacími problémy nebo cestovatelským průjmem. Kromě přehřátím sluncem, je cestovatelský průjem jednou z nejčastějších zdravotních komplikací, která může pokazit dovolenou. Cestovatelský průjem většinou trvá 3-5 dní, je způsobený nejčastěji viry a baterií E.coli, která se obvykle dostává do organismu kontaminovanou vodou nebo potravinami.

Abyste si svoji zaslouženou dovolenou užili naplno, přibalte si do své cestovní lékárničky i léty osvědčené probiotikum ProbioFlora.

probioflora hvězda měsíce

Co jsou probiotika ProbioFlora®?

České probiotikum ProbioFlora® unikátní klinicky testovaný doplněk stravy obsahující 7 osvědčených probiotických kmenů bifidobakterií a laktobacilů v kombinaci s prebiotiky (vlákninou) k jejich výživě. Probiotika jsou pečlivě schovaná do speciální rostlinné tobolky, která odolá kyselému prostředí žaludku a dopraví je bezpečně tam, kde mají působit, tedy do střev.

Právě na zdraví našich střev a celého trávicího traktu bychom se již před dovolenou měli zaměřit! Rozhodují nejenom o trávení, ale asi ze 70 % i o naší obsanyschopnosti. Dobře fungující střevní mikrobiom je jako váš ochránce bránící cizorodým látkám pronikat ze střev do organismu. Střevní mikrobiota umí zneškodnit patogenní mikroorganismy, tlumit zánětlivé procesy v organismu, vyrábět důležité enzymy a ochraňovat před vznikem potravinových alergií. Mikrobiom střev produkuje vitamíny skupiny B a vitamín K.

Pravidelné užívání přátelských kmenů laktobacilů a bifidobakterií se podílí na obnově a harmonizaci střevní mikrobioty, která může být narušena např. užíváním antibiotik, vlivem psychického stresu (i při cestování) a v neposlední řadě setkáním s „ neznámými“ bakteriemi během tuzemských i zahraničních dovolených, což vede často k nežádoucím cestovatelským průjmům.

Probiotické kmeny ProbioFlory : Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium lactis, Streptococcus thermophilus. Sedm probiotických“přátelských“ kmenů se postará o správnou funkci střevního mikrobiomu!

Co je to mikrobiom?

Střevní mikrobiota nebo také střevní mikrobiom je označení pro mikroorganismy, které žijí v našem trávicím traktu. Lidský střevní mikrobiom je obrovská „komunita“ mikrobů, která má nezastupitelnou roli v životě člověka. Střevní mikrobiotu má každý z nás jedinečnou, stejně tak jako například otisky prstů. Střevní mikrobiom může výrazně ovlivnit to, jak bojujeme s nemocemi, zda jsme k nemocem náchylní, jak trávíme potravu nebo může dokonce ovlivňovat i naši náladu. Skladbu našeho střevního mikrobiomu ovlivňuje nejen genetika a naše běžná strava, ale i doplňky stravy.

Probiotiká Probioflora české probiotikumCo může zažívací komplikace způsobit?

Na vině mohou být bakterie, horké počasí, jiný typ stravování, mnoho sportovních aktivit na sluníčku, prostě vše, na co nejste běžně zvyklí. Nedávná vědecká studie potvrdila příznivý vliv doplňků s probiotiky na zlepšení stavu mikrobiomu (1)

S cestovatelským probiotikem ProbioFlora® si užijete dovolenou naplno a bez nežádoucích komplikací!

ProbioFlora® v každé kapsli obsahuje účinnou a ověřenou kombinaci probiotických kmenůlaktobacilů: Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei a bifidobakterií: bifidobacterium bifidum, bifidobacterium longum, bifidobacterium lactis. K jejich výživě jsou obsaženy i prebiotické vlákniny inulin, citrusová vláknina, extrakt z artyčoku a dále riboflavin (vitamín B2).

Prebiotická vláknina – čekankový inulin:

Prebiotická, rozpustná vláknina je velmi důležitá pro správnou činnost trávicího systému. Její dostatečný příjem podporuje peristaltiku střev, je nezbytnou potravou pro probiotické bakterie a jejich žádoucí pomnožování ve střevech.

 • slouží jako potrava pro probiotické bakterie
 • přispívá k nižší glykemické odezvě potravin a nápojů, protože se glukóza neuvolňuje do krevního oběhu.
 • Přispívá k normální funkci střev

extrakt z artičoku prebiotikaExtrakt z artyčoku:

Artyčoky trochu exotická, ale velmi chutná zelenina, jsou známé pro své příznivé účinky, přispívají k:

 • Normální hladině cholesterolu v krvi
 • Normálnímu stavu dýchacího systému
 • Normálnímu stavu pokožky
 • Normálnímu trávení a funkci střev
 • Normální funkci močových cest

Riboflavin – vitamín B2:

Je důležitý, ve vodě rozpustný vitamín, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k ochraně buněk před oxidativním stresem. Riboflavin napomáhá udržení normálního stavu sliznic  (včetně  střevních), přispívá k normálnímu energetickému metabolismu a  k normální činnosti nervové soustavy.

Riboflavin přispívá:

 • Udržení normálního stavu sliznic
 • Normální činnosti nervové soustavy
 • Ochraně buněk před oxidativním stresem
 • Ke snížení míry únavy a vyčerpání

Teď už jen zabalit plavky a ProbioFloru a hurá na dovolenou. Krásné prožití dovolených přeje GOLDIM!

(1) Ganatsios, V.; Nigam, P.; Plessas, S.; Terpou, A. Kefir as a Functional Beverage Gaining Momentum towards Its Health Promoting Attributes. Beverages 2021, 7, 48.