Nejčastější chyby při keto dietě

nejcastejsi chyby pri keto diete

Každá dieta má svá specifika, ale všechny mají společné jedno: stres je zabiják hubnutí. Rozdílné to není ani při KETO dietě od MyKETO. Stres je odvěkým nepřítelem štíhlé linie, a právě proto všem radíme: buďte v pohodě! Víte, kterých dalších chyb se lidé běžně při KETO dietě dopouštějí?

Nejčastější chyby při KETO dietě

  • Netrpělivost – buďte trpěliví, nečekejte zázrak do 2 dnů, i když je ketodieta účinná a výsledky se dostavují rychle, přeci jen jsme každý jiný. Svoji roli bude hrát výchozí hmotnost, věk, fyzická aktivita, ale i pohlaví, muži většinou shazují svá přebytečná kila trochu snáze. Kila jste nenabrali také za jeden nebo dva dny, dejte svému tělu čas.
  • Stres je zabiják hubnutí. Při stresu se do těla vyplavují tzv. stresové hormony, zejména adrenalin a kortizol. Tyto stresové hormony pomáhají organismu zůstat ve střehu. Určité míře stresu se nevyhneme, a dokonce může krátkodobě zlepšit náš výkon.*
  • Málo spánku – Během spánku probíhá mnoho ozdravných a regeneračních procesů v těle, vyplavuje se růstový hormon. Spánek také rozhoduje o tom, zda budeme hubnout, či nikoliv [8]. Proto dbejte na to, abyste si dopřáli dostatečně kvalitní a alespoň 7 hodin trvající spánek, každý den. + když spíte nejíte :)
  • Špatně nastavená psychika – před začátkem diety si nastavte reálné cíle, kterých chcete dosáhnout a motivaci, která vás na cestě k vysněným cílům udrží. Nebudete tak mít tendence při sebemenším klopýtnutí, vaši dietu porušit.

* Krátkodobý stres může mít pozitivní vliv na dokončování úkolů nebo na dosahování cílů. Dlouhodobý stres však působí na organizmus velmi negativně, může zpomalovat metabolizmus, čímž podporuje zvýšené ukládání tuků.

 Buďte v pohodě a výsledek se dostaví!

Nepleťte si ketózu a ketoacidózu

myketo keto dieta hubuti zena na vahe

Ketóza a ketoacidóza jsou dva velmi rozdílné pojmy, které jsou často, bohužel mylně, spojovány.

  • Ketóza je metabolický (přirozený) jev, kdy tělo místo glukózy spaluje ketolátky (ketony), jako primární zdroj energie, více jsme si vysvětlovali výše.
  • Ketoacidóza je velmi závažný medicínský jev, který může způsobit vážné zdravotní komplikace. Nejčastěji se s ketoacidózou setkáme u diabetiků, kteří mají nedostatek inzulinu. Ketoacidóza může být také prvním příznakem počínajícího diabetu. V nejzávažnějších případech může jít o stav, který ohrožuje život, neboť způsobuje oběhový kolaps a selhání ledvin.

 

Ketoacidóza může vznikat:

  • U diabetiků I. nebo II. typu (více ohroženi jsou diabetici I. typu)
  • Neléčených diabetiků
  • U dlouhodobého hladovění (více než několik týdnů)
  • U alkoholiků

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení