Vánoce dají zabrat, připravte se již nyní

Prosinec a s ním blížící se vánoční svátky jsou tím snad nejkrásnějším obdobím roku, kdy se potkáváme na večírcích s přáteli, rodinou nebo s kolegy z práce. Advent a Vánoce jsou prostě spojeny s bujarým veselím, přemírou tučného jídla, sladkého cukroví a alkoholu. Pokud k tomu přidáme ještě stres, časté cestování a absenci pohybu, máme jisto jistě zaděláno na trávicí potíže.

Zažívací obtíže mohou mít celou řadu příčin. Nejčastějším důvodem problémů s trávením jsou naše stravovací návyky: u mužů je to přemíra tučného jídla, u žen zase velké množství sladkostí, cukroví. Svoji roli hrají také velké porce jídla nebo neustálé ochutnávání při návštěvách, spojené s nedostatkem pohybu. Naše bezproblémové trávení může rozhodit také alkohol. Odhaduje se, že každý 2. až 3. člověk během svátků trpí zažívacími potížemi, a potýká se s „dietními“ chybami. Jak se jim ale vyhnout nebo alespoň je zmírnit či napravit?

Máme pro vás 2 nepostradatelné a velmi účinné pomocníky, na které se během svátků můžete rozhodně spolehnout!

MyKETO Enzym – multienzymová terapie pro správně vyladěný trávicí systém

Spolehněte se na účinný multienzymový doplněk stravy s obsahem 5 druhů trávicích enzymů. Enzymy hrají v lidském organismu klíčovou roli, jsou zodpovědné prakticky za veškeré biologické reakce v našem těle. Jsou důležité nejen pro metabolické, trávicí, imunitní procesy, ale i pro krevní oběh, ledviny a játra. Každá tobolka MyKETO Enzym obsahuje 250 mg multienzymového komplexu, který vám během svátků krásně upraví a srovná zažívání!

MyKETO Enzym pro bezproblémové trávení:

 • Trávení bílkovin: Proteázy, důležité enzymy, jejichž hlavní funkcí je štěpení bílkovin. Další důležitou roli hrají při hojení ran nebo při odstraňování zánětlivých procesů v těle. Kromě toho mohou proteázy štěpit i nestrávené proteiny nebo buněčné zbytky a toxiny.
 • Trávení škrobů: Alfa-amylázy jsou základní enzymy, které štěpí škroby, glykogen a další polysacharidy na jednoduché cukry, tedy glukózu. Jsou produkovány slinivkou břišní a slinnými žlázami. Alfa-amylázy jsou potřebné při vstřebávání sacharidů (škrobů a cukrů), takže jejich pomoc oceníte právě po vyšší konzumaci cukroví.
 • Trávení tuků: Lipáza, tento enzym hraje důležitou roli v procesu trávení tuků. Lipáza se produkuje ve slinivce břišní, je potřebná při konzumaci tučnějších mléčných výrobků, ořechů, vajíček a masa apod. Podílí se na spalování tuků a při dostatečném příjmu je schopna napomoci i redukci tělesných tukových zásob.
 • Trávení laktózy: Laktáza, tento enzym rozkládá mléčný cukr (laktózu) na glukózu a galaktózu. Při nedostatečné produkci enzymu laktáza, není laktóza při konzumaci mléčných produktů rozštěpena, ve střevech vzniká nadbytek plynů a kyselin, které způsobují plynatost a bolesti v trávícím traktu, tzv. laktózovou intoleranci.
 • Trávení vlákniny: Celuláza, tento enzym štěpí molekuly celulózy neboli vlákniny, na jednoduché cukry (beta-glukózu), takže dodává potřebnou energii a zároveň udržuje optimální hladinu krevního cukru. Lidé nejsou schopni si tento enzym vytvářet sami, proto je ideální jej doplňovat.

Játrům během svátků prospěje také Ostropestřec:

Ostropestřec s dvojitou sílou, který je vhodný k pročištění a pro udržení normální funkce jater a žlučníku, díky účinkům Ostropestřce mariánského. Rostlinné tobolky obsahují extrakt z Ostropestřce mariánského s koncentrovaným obsahem silymarinu v kombinaci s vitamínem C, který zvyšuje účinnost extraktu.

 • Extrakt z Ostropestřce mariánského podporuje normální trávení, normální činnost jater a žlučníku, pročišťuje a má vliv na normální hladinu cukru v krvi. Podporuje také obranyschopnost organismu a slouží jako antioxidant. 
 • Obsažený vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k dobrému duševnímu zdraví a k normální činnosti nervové soustavy.

Pokud si chcete prosincové svátky a veselí na konci roku užít bez nepříjemných zažívacích komplikací, přečtěte si naše praktické tipy pro bezproblémové trávení.

Pořiďte si 2 osvědčené pomocníky Enzym a Ostropestřec, pokud se bojíte, že nedodržíte následující zásady:

 • Jezte pravidelně, konzumujte menší porce a nepřejídejte se.
 • Jezte dostatek vlákniny, například celozrnné výrobky, zelenina, ovoce.
 • Pokud je to možné, vyměňte živočišné tuky za kvalitní rostlinné.
 • Omezte příjem alkoholu a pijte hodně vody, voda je nezbytné pro udržení správné funkce střevního traktu. Také pomáhá proti dehydrataci, kterou alkohol způsobuje.
 • Nezapomínejte na pravidelný pohyb, procházka venku jistě prospěje.

 Pokud porušíte svoje  běžné stravovací návyk,  kombinujte oba doplňky stravy podle návodu na obalech.

Přejeme vám krásný prosinec a šťastné sváteční období.