DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ: Pozor, na eshopu máme problém s akcí 2+1, svítí i na místech, kde platit nemá. Omlouváme se všem zákazníkům za vzniklé nepohodlí, na nápravě intenzivně pracujeme.

Low carb keto plněné papriky s květákovou rýží

Low carb keto plněné papriky s květákovou rýží
 

Na tuto hostinu se budete těšit. Inspirujte se skvělým receptem na lahodné plněné papriky se skvělou low carb omáčkou a květákovou rýží. Recept je o něco složitější a vyžaduje trochu zručnosti, no výsledná hostina stojí za to. Pochutná si celá rodina! Recept vřele doporučujeme již od 3. fáze hubnutí s programem MyKETO. Příprava vám bude trvat 15 minut a samotné vaření 30-40 minut, takže do hodinky můžete servírovat. Pojďme tedy na to.

 
 • Ingredience na plněné papriky:
Bílá paprika 8 ks
Mleté maso mix 500 g

Rajský protlak 70g

1 ks
Vlafrutta pasatta (nebo jiného rajčatového pyré) 500 g
Střední cibule nakrájené najemno 2 ks

Stroužek česneku zbavený klíčku (prolisovaný)

1 ks

Vývar nebo voda

500 ml

Bobkový list

2 ks

Kuličky nového koření

5 ks

Olej nebo domácí sadlo

2 PL

Čerstvě mletý pepř a sůl

špetka

 

 • Ingredience na květákovou rýži:
Květák 1 ks
Sůl špetka

 

 • Postup: 
 1. Papriky omyjeme, odřízneme stopku s kouskem papriky (ponecháme) a odstraníme semínka. Maso osolíme opepříme a naplníme jej do očištěných paprik. Vrchní část papriky připíchneme zpět párátky.
 2. V kastrolu orestujeme na oleji nebo sádle cibuli, přidáme koření a česnek a ještě minutu restujeme, koření krásně uvolní vůni.
 3. Přidáme protlak, rajčatovou pasattu, vývar a naplněné papriky. Nechám na mírném stupni vařit cca 40 minut.
 4. Papriky vyndáme a omáčku přepasírujeme. Pokud by byla omáčka moc kyselá dochutíme erythritolem, osolíme a opepříme podle chuti.
 5. Omáčka je dost hustá, není potřeba ji zahušťovat.
 6. Z paprik odstraníme párátka a horní část papriky se stopkou, podáváme s květákovou rýží, přelité rajčatovou omáčkou.
 7. Zatímco se papriky vaří, připravíme si květákovou rýži. Květák rozeberte na růžičky a ve food procesoru ho rozsekejte na drobné kousky velikosti rýže. Pokud nemáte food procesor růžičky květáku nastrouhejte na hrubém struhadle. Nepoužívejte tyčový nebo klasický mixér.
 8. Nastrouhaný květák dejte do nádoby vhodné do mikrovlnné trouby, osolte, přikryjte a vařte cca 6-8 minut na plný výkon. V polovině vaření květákovou rýži promíchejte.
 9. Pokud nepoužíváte mikrovlnku, květák můžete stejným způsobem dusit na pánvi přiklopené poklicí cca 10-15 minut (nepodlévejte).