DŮLEŽITÉ OZNÁMENÍ: Pozor, na eshopu máme problém s akcí 2+1, svítí i na místech, kde platit nemá. Omlouváme se všem zákazníkům za vzniklé nepohodlí, na nápravě intenzivně pracujeme.

Low carb keto štafetky s Coffee4Slim

 
Low carb keto štafetky s Coffee4Slim
 

 

Dnes pro vás máme originální recept na oblíbené štafetky ve variantě bez přidaného cukru a bez lepku, navíc s lahodnou a zdravou kávou Coffee4Slim. Tento zákusek se skvěle hodí pro každou slavnostní příležitost. Ochutnejte! 

  • Ingredience: 

 

  • Korpus: 
Mandlová mouka 90 g
Vaječné bílky 5 ks 
Xylitol 20 g
Xantanová guma  1 lžička
Sůl špetka

 

  • Krém:
Máslo 160 g
Mleté vlašské ořechy nebo mandle ve slupce 80 g
Coffee4Slim 4 čajové lžičky
Xylitol (březový cukr)  30 g

 

  • Poleva: 

80% tmavá čokoláda

  • Postup: 
  1. Mandlovou mouku smícháme se sladidlem (xylitol) a xantanovou gumou. Bílky vyšleháme se špetkou soli do velmi tuhého sněhu. Po částech do sněhu velmi opatrně vmícháme suché ingredience.
  2. Připravené těsto vlijeme na plech vyložený silikonovou podložkou nebo pečícím papírem. Těsto rozetřeme cukrářskou stěrkou do rovnoměrné vrstvy, vysoké cca 0,5 cm. Pečeme v předehřáté troubě na 160 °C, cca 15 minut.
  3. Mezitím si připravíme krém. Změklé máslo smícháme se sladidlem (xylitolem), s mletými ořechy nebo mandlemi a přidáme 2 čajové lžičky instantní kávy Coffee4Slim (kávu nerozpouštíme ve vodě, do krému přidáváme „suchou“).
  4. Upečený korpus necháme schladnout na podložce, poté opatrně sundáme a rozdělíme na 3 pláty. Na spodní část korpusu natřeme ½ krému, přiklopíme druhou třetinou korpusu a potřeme zbylým krémem, na který přiložíme poslední díl korpusu.
  5. Takto připravený dezert dáme ztuhnout ideálně přes noc do lednice. Nakrájíme na čtverečky nebo obdélníky a úhlopříčně máčíme v čokoládě, kterou jsme si rozpustili ve vodní lázni.

Přejeme dobrou chuť!