Nastartujte obranyschopnost na maximum

Návrat do kanceláře nebo do školy prověří imunitní systém – nastartujte  obranyschopnost svoji i svých dětí! S poprázdninovým návratem do kolektivu často přicházejí nejrůznější virová nebo bakteriální onemocnění. Na vině může být nejen větší koncentrace lidí v dopravních prostředcích, klimatizované pracovní prostory, ale také velké rozdíly mezi denními teplotami nebo pracovní stres.

Jak se podpořit imunitní systém, aby správně fungoval?

  • Vsaďte na osvědčené doplňky stravy
  • Dopřejte si kvalitní spánek
  • Jezte zdravě
  • Udržte pracovní stres pod kontrolou
  • Pravidelně se hýbejte

IMURES®

Doplněk stravy s patentovanou látkou ResistAid® pro podporu přirozené obranyschopnosti* a kolostrem.  Kombinace přírodních imunostimulátorů živočišného a rostlinného původu působí jako dokonalá výživa celého imunitního systému – je to účinný obraný štít.

 

ResistAid® patentovaná látka z modřínu působí příznivě na přirozenou obranyschopnost, jinými slovy podporují správnou činnost imunitního systému.

Arabinogalaktany z modřínu - prebiotikum – fungují jako účinná výživa probiotických bakterií, podporují normální činnost střev, ve kterých se nachází velká část (až 70 %) našeho imunitního systému.

Měď je důležitý stopový prvek, který přispívá k normální funkci imunitního systému, svoji nezastupitelnou roli hraje také při přenosu železa a ochraně buněk před oxidativním stresem!

Rychlá krátkodobá odpověď

Kolostrum obsahuje všechny základní živiny pro novorozence savců během prvních pár dnů života. Kolostrum je ceněno pro vysoké koncentrace bioaktivních proteinů, vitamínů, minerálů, růstových faktorů a také prebiotických oligosacharidů.

Doplněk stravy IMURES®  s kolostrem, můžeme proto směle nazvat multifunkční potravinou, která nabízí nesčetné množství výhod pro lidské zdraví.

 

ProbioFlora®

Probiotika jsou stále více vyhledávána pro podporu střevního mikrobiomu (nejen po léčbě antibiotiky) , ale i pro celkovou stimulaci imunitní výživu. ProbioFlora® je léty i klinickými studiemi osvědčený doplněk stravy s probiotiky a prebiotiky. ProbioFlora® obsahuje 7 kmenů probiotických bakterií doplněných o 3 druhy prebiotické vlákniny a riboflavin, které jsou zaměřeny na tyto oblasti:

Přirozená obranyschopnost

Probiotické bakterie mají významný vliv na funkčnost slizničního a systémového imunitního systému prostřednictvím aktivace mnoha imunitních mechanismů**.

Lactobacillus paracasei, který působí tak, že aktivuje imunitní buňky, zvyšuje produkci prekurzorů imunitních buněk a zvyšuje sekreci protilátek. Kmen byl zkoumán v rámci imunitního zdraví ve čtyřech randomizovaných, dvojitě zaslepených, placebem kontrolovaných studiích u zdravých dospělých***.

Přímá výživa probiotických bakterií

3 druhy probiotické vlákniny fungují jako okamžitá výživa prospěšných probiotických bakterií.

Normální stav sliznic a normální činnost nervové soustavy

Riboflavin (vitamín B2), je důležitý, ve vodě rozpustný vitamín, který přispívá významně k normálnímu stavu sliznic, především sliznic  trávicího traktu a tím vytváří vhodné prostředí pro činnost probiotických bakterií. Je ceněný i pro působení ke snížení míry únavy a vyčerpání a k  normální činnost nervové soustavy.

Máme dlouhodobě ověřeno, že kombinace obou doplňků stravy  IMURES®  a ProbioFlora® přináší nejlepší výsledky v účinné výživě zaměřené na podporu imunitních funkcí organismu u dospělé i dětské populace. Nejlepších výsledků dosáhnete pravidelný střídáním užívání 1 tobolky IMURES® a další den 1 tobolky ProbioFlora®

Nezapomeňte i na:

Dostatečný spánek

Spánek je velmi důležitý nejen pro regeneraci organismu, rozumové funkce a paměť, ale také pro imunitní systém. Zdraví dospělí by měli spát každou noc kolem 7-9 hodin. Lidé, kteří spí méně než 6 hodin denně jsou až 3krát náchylnější k nachlazení nebo respiračním nemocem než dospělí, kteří spí 8 a více hodin denně. Také kvalita spánku je velmi důležitá. Lidé s méně efektivním odpočinkem, jsou více náchylní k různým infekcím. Nedostatek spánku neboli spánková deprivace, může vést ke zhoršené koncentraci, ospalosti, ale také ke snížené funkci imunitního systému.

Zdravá strava

Vyvážená a zdravá strava je pro správně fungující imunitní systém velmi důležitá. Snažte se pravidelně do svého jídelníčku zařadit dostatečné množství bílkovin, zeleniny nebo ovoce, které doplní potřebné vitamíny, minerály a vlákninu.

Stres pod kontrolou

Dlouhodobý stres může působit na tělo jako zánět, ničí imunitní buňky zvané lymfocyty, které jsou potřebné k boji s viry, čímž zvyšuje náchylnost k nachlazení a infekcím.

Pravidelný pohyb

Cvičení pomáhá snižovat stres tím, že „nadopuje“ váš mozek endorfiny, to jsou tzv. „hormony štěstí“, které dodávají pocity pohody. Endorfiny udržují trvalou přítomnost imunitních buněk, které chrání tělo před patogeny. Jen dejte pozor na přetrénování - intenzivní namáhavé cvičení může ve skutečnosti snížit imunitní funkce!

 

* RIEDE, L., B. GRUBE a J. GRUENWALD. Larch arabinogalactan effects on reducing incidence of upper respiratory infections. Current Medical Research and Opinion [online]. 2013, 2013-01-11, 29(3), 251-258 [cit. 2023-08-30]. ISSN 0300-7995. Dostupné z: doi:10.1185/03007995.2013.765837.

UDANI, Jay K. Immunomodulatory Effects of ResistAid™: A Randomized, Double-Blind, Placebo-Controlled, Multidose Study. Journal of the American College of Nutrition [online]. 2013, 32(5), 331-338 [cit. 2023-08-30]. ISSN 0731-5724. Dostupné z: doi:10.1080/07315724.2013.839907

** MALDONADO GALDEANO, Carolina, Silvia Inés CAZORLA, José María LEMME DUMIT, Eva VÉLEZ a Gabriela PERDIGÓN. Beneficial Effects of Probiotic Consumption on the Immune System. Annals of Nutrition and Metabolism [online]. 2019, 2019-3-7, 74(2), 115-124 [cit. 2023-08-30]. ISSN 0250-6807. Dostupné z: doi:10.1159/000496426

***JESPERSEN, Lillian, Inge TARNOW, Dorte ESKESEN, et al. Effect of Lactobacillus paracasei subsp. paracasei, L. casei 431 on immune response to influenza vaccination and upper respiratory tract infections in healthy adult volunteers: a randomized, double-blind, placebo-controlled, parallel-group study. The American Journal of Clinical Nutrition [online]. 2015, 101(6), 1188-1196 [cit. 2023-08-30]. ISSN 00029165. Dostupné z: doi:10.3945/ajcn.114.103531