Low carb keto bramborový salát

Low carb keto bramborový salát

Low carb keto bramborový salát

 • Od 3. fáze
 • 6 menších porcí
 • Jednoduché
 • Výživová poradkyně Štěpánka Štěpánová, DiS
 
 • Ingredience: 
Květák  300 g
Celer 400 g
Směs mrkev + hrášek 160 g
Vejce 3 ks 
Šunka min.90% masa 100 g
Nakládané kyselé okurky (ideálně bez cukru) 4 menší ks
Červená cibule 1/2 ks
Majonéza   (vhodná je např. Hellmanns Organic - je téměř bez cukru) 3 PL
Dijonská hořčice 3 ČL
Sůl  
Pepř  

 

 

Připravte si zdravý nízkosacharidový bramborový salát bez brambor, které nahradíte jinou, nízkosacharidovou potravinou. Vyzkoušejte náš výtečný a osvědčený Low Carb recept vhodný u keto diety MyKETO. Přejeme dobrou chuť!

 • Postup: 
 1. Květák rozebereme na malé růžičky a uvaříme na skus, pozor hlavně nerozvařit. Oloupaný celer si také uvaříme, stejně tak i směs hrášku s mrkví. Všechny ingredience necháme po uvaření vychladnout.
 2. Po vychladnutí květák, celer nakrájený na kostičky a mrkev s hráškem smícháme. Přidáme na jemno nakrájenou červenou cibuli, kyselé okurky, šunku, majonézu, dijonskou hořčici, majonézu a vše promícháme. Dochutíme solí a pepřem.
 3. Když je salát podle vašich představ dostatečně slaný a opepřený, přidáme na hrubo nakrájená, uvařená vejce. Opět vše promícháme, ale opatrně, aby se vejce moc nerozmačkala. Máte hotovo, určitě je vhodné salát nechat v lednici odležet, druhý den bude o dost lepší.

   

  Pozn. Tento recept berte jako inspiraci a pokud někdo nemá rád v salátu např. šunku nebo cibuli, tak jí vynechte a salát si dolaďte podle své chuti :)