Low carb keto vánoční vanilkové rohlíčky

 
Low carb keto vánoční vanilkové rohlíčky

Low carb keto vánoční vanilkové rohlíčky

Blíží se čas vánoční a s ním se na stolech objevuje i první vánoční cukroví. Jen tak si zamlsat láká určitě mnohé z vás. Jak ale na vánoční mlsaníčko během keto diety? Inspirujte se naším receptem na KETO vánoční vanilkové rohlíčky. Na Vánoce se dá péct chutně a zároveň zdravě! Recept je jednoduchý a jeho příprava vám nezabere více než 50 minut. Recept na KETO vánoční rohlíčky je vhodný pro všechny už od 2. fáze hubnutí! Samozřejmě, vše s mírou. Mlsaníčko nemá nahradit jinak běžný rozmanitý jídelníček. Těsto je možné péct v rozličných formičkách, klasický tvar vanilkových rohlíčků zvládnete i obyčejným vykrajováním. Ale nyní se již pusťme do přípravy...

 
  • Ingredience:
Máslo 100 g
Kokosová mouka 75 g
Mandlová mouka MykETO 100 g

Erythritol MyKETO - rozemletý na prášek*

40 g
Mleté vlašské ořechy 100 g
Žloutky 2 ks
Xantanová guma 1/2 čj
Pravá vanilka na ochucení

 

*(Erythritol lze rozemlýt v mlýnku na kávu) + něco navíc na obalení 2 žloutků.

  • Postup:

 

  1. Nejdříve si připravte vanilkový „cukr“, Erythritol rozemelte na moučku a přidejte zrníčka z vanilkového lusku. Připravte si větší zásobu, bude se vám hodit i na další cukroví. Pokud nemáte vanilkový lusk, můžete koupit i samotnou mletou vanilku, prodává např. DM Drogerie.
  2. Ze všech surovin zpracujte v robotu nebo ručně vláčné, nelepivé těsto, které nechte v lednici odpočinout minimálně 30 minut, ale klidně i přes noc.
  3. Z těsta vytvarujte rohlíčky, můžete použít i formičky, nebo je vykrájet. Pokud byste rohlíčky vykrajovali, tak jako my, těsto rozválejte mezi dvěma pečícími papíry.
  4. Připravené rohlíčky dejte na plech vyložený pečícím papírem nebo silikonovou podložkou a pečte v předehřáté troubě na 160 ºC cca 8-10 minut. Pokud budete péct rohlíčky ve formičkách, doba pečení se mírně prodlouží. Rohlíčky je potřeba hlídat.
  5. Po upečení rohlíčky obalte v moučkovém erythritolu smíchaném s vanilkou.
  6. Skladujte v uzavíratelné nádobě v chladu.