Low carb keto knedlo vepřo zelo

Low carb keto knedlo vepřo zelo

 

Česká klasika, která neomrzí. Můžete si ji s klidným svědomím připravit i během dietního plánu MyKETO. Naše nízkosacharidová verze vás určitě potěší. Recept jsme se pro vás rozhodli připravit, protože si nedávno psalo pár „MyKeťáků“ na naší FB poradně, že vám právě tato klasika v jídelníčku chybí.

TIP: Pokud nepoužíváte mikrovlnnou troubu, knedlíky můžete připravit, jako klasické hrníčkové knedlíky, v hrnci s vodou, která bude sahat zhruba do 3/4 výšky hrnečků. Doba varu bude okolo 20 minut.

 
 • Ingredience na maso:
Vepřové kotely nebo krkovice 600 g
Velká cibule 1 ks

Domáce vepřové sádlo

1 PL
Kmín, pepř a sůl na dochucení špetka

 

 

 • Ingredience na zelí:
Menší cibule 1 ks
Vepřové sádlo 1 ČL
Erythritol 1 PL

Kmín a sůl na dochucení

 

 

 

 • Ingredience na knedlíky:
Hrnečky stejné velikosti 4 ks
Prášek do pečiva bez fosfátů 1 ks
Mandlová mouka 80 g

Vajíčka (celá)

4 ks
Rozpuštěné máslo 40 g
Sůl špetka
Hladkolistá petržel (volitelné)
 • Postup: 
 1. Troubu předehřejte na 170 °C. Maso důkladně opepřete, posypte kmínem a osolte.
 2. Do pekáče nebo zapékací mísy dejte na kostičky nakrájenou cibuli, lžíci sádla a přidejte cca 200 ml horké vody.
 3. Přidejte maso a pečte přiklopené nebo zakryté alobalem do změknutí. Před koncem pečení sundejte poklici nebo odstraňte alobal a nechte 10 minut opéct v troubě.
 4. Mezitím si připravte dušené zelí. Ze zelí slijte lák, zelí pokrájejte. Do hrnce dejte na sádle opéct menší cibuli nakrájenou nadrobno, přidejte kmín, a ještě chviličku restujte.
 5. Vložte zelí a podlijte vodou, pokud je třeba osolte. Přidejte 1 lžíci erythritolu a duste zelí doměkka, cca 20 minut. Většina vody by se měla dopařit. Zelí není třeba zahušťovat.
 6. Knedlík si připravte až těsně podáváním, jeho příprava je velmi rychlá a snadná!
 7. Připravte si 4 hrnečky, do každého hrnečku dejte 20 g (2 PL) mandlové mouky, přidejte ½ ČL prášku do pečiva a sůl (můžete přidat i nasekanou hladkolistou petržel), suché suroviny pečlivě rozmíchejte, přidejte 1 vajíčko a 2 ČL rozpuštěného másla.
 8. Důkladně promíchejte. Postup opakujte i pro další 3 porce. Hrnečky vložte do mikrovlnné trouby, zapněte ji na plný výkon na 2-3 minuty. Hotové knedlíky rozkrájejte na plátky, tak jak jste zvyklí.
 9. Knedlíky podávejte se zelím a masem, přelité výpekem.