6 Způsobů jak najít motivaci k hubnutí

Změna životního stylu, ať už se jedná o změnu jídelníčku, zhubnutí nebo zlepšení kondice, to vše jsou důležité kroky k podpoře či upevnění zdraví. Jedná se o proces, u kterého je důležitá silná motivace. Pokud už jste někdy neúspěšně zkoušeli zhubnout, jistě tušíte, že právě nedostatek motivace bývá největší překážkou v dosahování stanovených cílů!

Často motivace neboli „důvod proč“, chybí úplně nebo se postupně vytrácí a není vůle v hubnutí pokračovat. Naštěstí správná motivace je něco, na čem můžete úspěšně zapracovat. 


Každý bude mít pro hubnutí jiné důvody, které ho k rozhodnutí začít a pokračovat vedou. Začít, ale hlavně dodržovat dietní plán na hubnutí se někdy může zdát nemožné. Proto se v našem článku zaměříme na 6 důležitých bodů, jak se motivovat k hubnutí a hlavně jak vytrvat! Úspěch je i ve vaší hlavě!
 

6 Způsobů jak najít motivaci k hubnutí:

 1. Stanovte si konkrétní důvody, proč chcete zhubnout
  Jasně si definujte všechny důvody, proč chcete zhubnout, tyto důvody si zapište. Později se k nim můžete vrátit, kdykoliv budete mít tendence se od stanovených plánů vzdálit. Důvody mohou být různé: například snížení vysokého krevního tlaku, prevence cukrovky, udržení kroku s vnoučaty, někdo se chce vejít do svých oblíbených šatů nebo kalhot, pro jiného je to svatba v letošním roce. Ať už jsou vaše důvody jakýkoliv, je důležité je mít.

 2. Realistické plány
  Pokud si stanovíte reálné cíle, kterých jde v krátkém čase dosáhnout, hubnutí bývá mnohem úspěšnější. Nedostavuje se pocit marnosti, frustrace jako při stanovení cílů, kterých prakticky nelze dosáhnout. I malý úbytek hmotnosti 5–10 %, může mít příznivý dopad na zdravotní stav.

  • Úprava hladiny cholesterolu.
  • Snížení krevního cukru.
  • Snížení rizika vzniku srdečně-cévních onemocnění.
  • S výběrem vhodného dietního plánu vám mohou pomoci naši výživový specialisté, ale využít můžete i naši BMI kalkulačku 4v1!

 3. Zaměřte se na jednotlivé cíle v celkovém procesu hubnutí
  Často se lidé, kteří se snaží zhubnout, zaměří jen na výsledný cíl – určitou cílovou hmotnost. Zaměření se pouze na kilogramy může „rozhodit“ vaše snažení. Místo toho si stanovte krátkodobé (například týdenní) cíle v procesu hubnutí. Nebo postupné kroky, kterými se k cílové hmotnosti dostanete, může to být například i menší obvod pasu. Dalším příkladem takovéhoto cíle může být: od druhé fáze dietního plánu přidám 3x týdně svižnou chůzi atd. 

 4. Zapisujte si své úspěchy v hubnutí
  Sebekontrola je důležitá pro udržení motivace a ovlivňuje tak i celkový úspěch při hubnutí. Před zahájením hubnutí se pečlivě zvažte, změřte si své tělesné obvody, buď v domácích podmínkách nebo využijete některé naše poradenské centrum a absolvujete profesionální diagnostiku na InBody. Své hodnoty si zapište do tabulky, kterou naleznete v naší BROŽUŘE. Budete tak mít krásný přehled o svých hubnoucích pokrocích. To vás bude motivovat k pokračování v hubnutí.

 5. Oslavte své úspěchy
  Hubnutí je většinou dlouhodobý proces, na jehož cestě stojí mnoho překážek v podobě rodinných oslav, různých akcí během roku – např. venkovních grilovaček. Abyste odolali všem pokušením pochvalte se za všechny své úspěchy, můžete se odměnit i novým oblečením. Vyvarujte se ale odměňování jídlem nebo alkoholem.

 6. Naučte se mít rádi své tělo
  Výzkumy ukazují, že lidé, kteří mají rádi své tělo – svoji osobu, snáze zhubnou a s větší pravděpodobností si i novou hmotnost udrží. Postupné hubnutí bude zlepšovat i váš odraz v zrcadle. Nesrovnávejte se s ostatními, ale podívejte se do zrcadla a řekněte si, co se vám na sobě líbí.
   

Pokud jste se již pro změnu rozhodli, vytrvejte, každé shozené kilo se počítá, pokračujte ve svém úsilí, odměnou vám bude zdravý životní styl, lepší kondice i postava. Na produkty MyKETO se můžete spolehnout!