7 tipů jak nepřibrat během dovolené

wPrázdniny se kvapem blíží a s nimi i letní dovolená. Většina z nás před plavkovou sezónou zhubla nějaké to kilo, a tak je tu otázka – jak si ale postavu udržet i během dovolené? Jak nenabrat pracně shozená kila zpátky? Chce to trochu disciplíny, ale pokud se budete držet našich rad, můžete si z dovolené přivézt jen krásné zážitky, nikoliv kila navíc!

 

7 tipů jak nepřibrat během dovolené

 1. Buďte aktivní

 2. Svačte zdravě

 3. Vynechte přílohy, stravujte se lowcarb

 4. Dostatečně pijte!

 5. Hlídejte si „tekuté kalorie“

 6. Spěte dostatečně!

 7. Užijte si dovolenou

 

 1. Buďte aktivní
  All-inclusive dovolená s ležením na pláži není to pravé ořechové. Do každodenního plánu zařaďte delší procházky nebo výlety po okolí. Poznáte nová místa a hodinovou procházkou spálíte pěkné množství kalorií. Skvělé jsou i plážové sporty, do kterých se jistě ochotně zapojí i vaše děti. Zkusit můžete například badminton nebo beach volejbal.
   

  Spotřeba energie za hodinu

   

  Pomalá chůze

  95–250 kcal

  Rychlá chůze

  350–600 kcal

  Plavání (pomalé tempo)

  239–400 kcal

  Badminton

  350-600 kcal

  Beach volejbal (rekreační)

  350–600 kcal

  Jízda na kole (střední tempo)

  400-650 kcal


   
 2. Svačte zdravě
  Nejen all-inclusive dovolené, ale i dovolené s vlastním stravováním, svádí k častým konzumacím fast foodu u nejbližšího kiosku, případně jako rychlou svačinux volíme sladké pečivo nebo sušenku. Jsou chutné. Ale toho cukru!! Vynechte přeslazené sušenky, pečivo a nezdravé fastfoody. Dejte si svačinu s vyšším obsahem bílkovin, bez nezdravých tuků a hromady cukrů! Se zajištěním svačin vám pomůže náš cestovatelský balíček, ve kterém najdete nejen proteinové koktejly, ale také sušené maso nebo proteinovou čokoládu. Zdravou a rychlou svačinu pro celou rodinu, která vás zasytí, budete mít kdykoliv po ruce!
   
 3. Vynechte přílohy, stravujte se lowcarb y
  Vynechání příloh, pečiva a nejrůznějších sladkostí vám pomůže držet váš energetický příjem pod kontrolou. Do jídelníčku zařaďte bílkoviny (sýry, vajíčka, maso, ryby) a hodně zeleniny. Bílkoviny vás krásně zasytí na dlouhou dobu a zelenina dodá potřebné vitamíny, minerály a vlákninu. Pokud se chystáte na výlety, připravte si jídlo s sebou! „Domácí krabičková dieta“ je skvělá, víte, co jíte a nebudete mít tendence sáhnout po prvním párku v rohlíku nebo langoši. Do krabičky si můžete připravit například vajíčkové muffiny, sušené maso nebo pečené maso, ořechy, zeleninu nebo ovoce, které se hodí do nízkosacharidové diety (jahody, maliny, borůvky).
   
 4. Dostatečně pijte! z
  Kvalitní a dostatečný pitný režim je součástí zdravého životního stylu. Obzvlášť během horkých letních dnů a při sportovní aktivitě byste měli svému pitnému režimu věnovat velkou pozornost. Denně vypijte alespoň 2,5 – 3 litry tekutin. Pijte čistou vodu nebo nápoje, které jsou nízkosacharidové a mají nízkou energetickou hodnotu. Pokud hodně sportujete dopřejte si iontový nápoj, který doplní potřebné minerály.
   
 5. Hlídejte si „tekuté kalorie“ 
  Během dovolené je konzumace alkoholu, limonád, džusů a dalších nápojů bohatých na kalorie velmi běžná. Tyto nápoje mohou do vašeho jídelníčku přispět významným množstvím cukrů a prázdných kalorií, což může způsobit přírůstek na hmotnosti. Kromě toho je konzumace alkoholu často spojena se zvýšenou chutí k jídlu a je tak rizikovým faktorem pro přibývání na hmotnosti. Pokud se snažíte držet příjem kalorií pod kontrolou, je nejlepší omezit příjem vysoce energetických nápojů. Pokud budete během dovolené pít alkohol, vybírejte druhy, které jsou „nízkokalorické“ a pijte je v přiměřeném množství.
   aa

   

   
 6.  Spěte dostatečně! bb
  Spánek je důležitý! Nedostatek spánku, který je během roku zcela běžný, eliminujte během dovolené. Dopřejte si každý den alespoň 7-8 hodin nerušeného klidného spánku. Budete odpočinutí a plní energie. Navíc málo spánku zvyšuje tvorbu „hormonu hladu“ - ghrelinu, což může vést k vyššímu příjmu kalorií. 
   
 7.  Užijte si dovolenou 
  Ať už dovolenou budete trávit v některé exotické destinaci, vyrazíte na výlety po Čechách nebo budete na chalupě, není důležité. Nekontrolujte pracovní emaily, raději si přečtěte zajímavou knížku a svůj volný čas věnujte rodině nebo svým známým. Zásadní bude, jak si svoji dovolenou užijete!cc